جستجو
FA | EN

مواردی که باید در انتخاب آلاچیق چادری باغ به آن توجه کنید

مواردی که باید در انتخاب آلاچیق چادری باغ به آن توجه کنید

مواردی که باید در انتخاب آلاچیق چادری باغ به آن توجه کنید

آلاچیق باغ قسمتی مهم از فضای بیرونی منزل شماست و یکی از لوازم جانبی مهم از مبلمان فضای باز است که می تواند ظاهر زیبایی به حیاط منزل شما بدهد. یک آلاچیق بزرگ در حیاط منزل شما نه تنها شکیل و چشم نواز به نظر می آید بلکه با محافظت از مبلمان باغ شما در برابر اشعه های مضر خورشید دوام بیشتری به آنها می دهد. بهترین قسمت در مورد داشتن آلاچیق در حیاط به شما این امکان را می دهد تا در طول سال از فضای بیرونی منزل و مبلمان آن در برابر عناصر آب و هوایی محافظت کند.
انتخاب یک آلاچیق چادری باغ می تواند شما را از آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت کند و به شما و خانوادتان مکانی آرام بخش ارائه دهد. در حقیقت، سرمایه گذاری روی یک آلاچیق باغ چادری با کیفیت بالا یک گزینه معقول است.  زیرا می تواند ضمن فراهم کردن حداکثر سایه، حریم خصوصی و محافظت در برابر نور آفتاب، حیاط شما را به یک فضای باز راحت و زیبا تبدیل کند. با وجود طیف گسترده ای از اندازه ها، طرح ها، رنگ ها، پارچه ها و اشکال مختلف آلاچیق چادری انتخاب آلاچیق باغ مناسب برای فضای مورد نظر شما بسیار مشکل باشد. در ادامه به چند نکته و ترفند آسان اشاره می کنیم که می تواند به شما در انتخاب آلاچیق چادری باغ متناسب با نیازهای شما کمک کند.


آلاچیق چادری


سایز آلاچیق باغ

اندازه  آلاچیق چادری شما عاملی اساسی است که میزان سایه فضای شما را تعیین می کند. وقتی نوبت به انتخاب یک آلاچیق چادری برای حیاط یا باغ می رسد، ابتدا با دقت فکر کنید که چه میزان سایه ای را می خواهید و فضای موجود را انتخاب کنید. انتخاب یک آلاچیق پارچه ای بزرگ برای دکوراسیون کوچک شما مناسب نخواهد بود و زیبایی محیط شما را از بین می برد. برخی از طراحان پیشنهاد می کنند که چترها باید از هر طرف تا 2 فوت با میز حیاط شما فاصله داشته باشند. به عنوان مثال، اگر شما یک میز گرد 4 فوتی دارید، آلاچیق چادری با قطر 8 فوت مناسبترین گزینه خواهد بود.
 

ارتفاع آلاچیق پارچه ای باغ

عامل مهم دیگری که هنگام انتخاب آلاچیق باغ باید به خاطر داشته باشید، ارتفاع پایه آلاچیق است. پایه هایی که معمولاً 7-8 فوت ارتفاع دارند، به عنوان استاندارد در نظر گرفته می شوند.
 

پایه آلاچیق باغ

پایه آلاچیق باغ عامل مهم دیگری است. معمولا بهتر است پایه ای سنگین انتخاب کنید که استقامت کافی داشته باشد و قادر به تحمل هرگونه شرایط آب و هوایی و نگه داشتن آلاچیق چادری در همه زمان ها را داشته باشد. اگر در مناطقی زندگی می کنید که بادهای شدید می وزد، انتخاب یک آلاچیق چادری با پایه سنگبن یک گزینه معقول است.
 

موقعیت

هنگام انتخاب یک آلاپیق باغ برای دکوراسیون فضای باز، پاسیو یا حیاط خود، باید موقعیت آلاچیق چادری را در نظر بگیرید. دو دسته آلاچیق باغ وجود دارد. آلاچیق چادری مجزا با پایه بلند و آلاچیق متصل به میز. نمونه اول گزینه ای مناسب برای پوشش دادن فضاهای بزرگ در باغ است. این نمونه حداکثر سایه و بیشترین محافظت از مبلمان پاسیوی شما را فراهم می کند. این نمونه از آلاچیق های پارچه ای به شما اجازه می دهند قسمت خاصی از باغ خود را مسقف کنید.
به عنوان مثال، روی صندلی های استراحت کنار استخر یا میز موجود در باغ. با این حال، اگر قصد دارید از یک میز در باغ خود برای استراحت و یا غذا خوردن استفاده کنید، آلاچیق متصل به میز بهترین گزینه است. می توان آن را در مرکز میز قرار داد و از سایه آن استفاده کرد.


آلاچیق پارچه ای

 

انتخاب پارچه مناسب

هدف نهایی و اصلی از نصب یک آلاچیق چادری بزرگ در فضای باز، جلوگیری از پرتوهای مضر خورشید است. این هدف فقط در صورت انتخاب پارچه مناسب برای چتر شما قابل ارائه است. اطمینان حاصل کنید که موادی که برای چتر خود انتخاب می کنید، ضد آب باشد و بتواند در مقابل باد، باران و نور خورشید مقاومت کند. سازه چادری غشا با استفاده از بهترین جنس پارچه چهت تولید آلاچیق های چادری، نمونه هایی از آلاچیق باغ در انواع چاپ، رنگ و بافت ارائه می دهد. تنها می توانید نمونه ای متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید.
 

مواد پایه های آلاچیق

پایه های آلاچیق معمولاً می توانند از فایبرگلاس، چوب و آلومینیوم ساخته شوند. متداول ترین ماده برای ساخت پایه آلاچیق آلومینیوم است که معمولاً در برابر انواع شرایط آب و هوایی مقاومت می کند. پایه های چوبی که از نی، ساج یا اکالیپتوس ساخته شده اند نیز یک انتخاب محبوب اما گران برای پایه های آلاچیق محسوب می شوند. از طرف دیگر فایبرگلاس سبک، مقرون به صرفه و بدون خوردگی است. این نوع پایه آلاچیق باغ در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است.
 

نمونه های آلاچیق باغ

قبل از تصمیم گیری در مورد خرید آلاچیق چادری باغ، گیج نشوید و یک آلاچیق مخصوص ساحل بخرید. انواع  مختلفی از آلاچیق های مناسب فضای باز و باغ وجود دارد. بهتر است در مورد آن تحقیق کرده و موردی را انتخاب کنید که عملکرد بهتری داشته باشد. طیف گسترده ای از آلاچیق های چادری باغ در دسترس است نظیر پاگودا، سان شید، تترا، لوتوس، تنت، اینورس و.... تنها کافی است یکی از مواردی را تهیه کنید که متناسب با نیازهایتان باشد.
 
سخن آخر
انتخاب آلاچیق چادری باغ که مناسب نیاز شما باشد همواره نیاز به تحقیق و برنامه ریزی دقیق دارد. چه به فکر خرید چتر ساحلی هستید و چه یک آلاچیق چادری باغ و پاسیو، حتما آن را از یک تولیدکننده معتبر تهیه و خریداری کنید.
 
20 آذر 1398

اطلاعات تماس

021-26207536 | 021-26207736 | 021-26207828

ghasha.official@gmail.com

تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به پارک وی- خیابان خاکزاد- پلاک 26- واحد 2

map