جستجو
FA | EN

سازه چادری

مزایای سازه چادری

سازه چادری از اشکال نوین در معماری است که به انعطاف پذیری شگفت انگیز در طراحی سقف های با طیف گسترده معروف است. این سازه ها  با ترکیب طراحی های زیبا و همچنین کاربردی، فضایی هیجان انگیز با کارایی بالا را ایجاد می کنند.

این که شما یک معمار، طراح مناظر، پیمانکار و یا صاحب پروژه هستید، سازه های پارچه ای مزایای ارزشمند و بی نظیری نسبت به سایر گزینه های ساخت و ساز سنتی ارائه می دهد. 

مزایای اقتصادی ساختارهای تنشی

در زمانی که به دنبال ایجاد ساختاری هستید که فضای قابل توجهی را پوشش دهد، روش های سنتی ساخت و ساز می تواند بسیار پرهزینه باشد. با وجود پارچه های کششی مانند فایبرگلاس با روکش PTFE یا پارچه PVC، سازه های چادری می توانند مسافت های زیادی را مسقف کنند. که همین امر موجب کاهش هزینه پروژه بدون کمترین افت در کیفیت کار می شود. 

مزایای عملکرد سازه پارچه ای

سازه های پارچه ای به دلیل داشتن مزایای کاربردی گسترده نظیر دوام و طول عمر بالا و حداقل نیاز نگهداری شناخته می شوند. سازه های کششی غشایی نسبتا سریع نصب می شوند و به کارفرماها و صاحبان پروژه اجازه می دهند تا برروی سایر موارد پروژه تمرکز کنند بدون آنکه نگران هزینه های نگهداری و تعمیر سازه باشند. 
سایبان های چادری نیمه شفاف در طول روز، نور لازم را فراهم می کند که این امر موجب کاهش هزینه های روشنایی فضای تحت پوشش می شود. از نورپردازی های زیبا نیز می توان در این نمونه سایبان های چادری بهره برد تا با استفاده از خاصیت شب تابشی غشاها زیبایی بصری جذابی ارائه دهد و همچنین از امنیت ملک پشتیبانی کند. 


نورپردازی در سازه چادری


مزایای زیبایی سازه چادری

معماران و طراحان مناظر معمولا عاشق کار کردن با سازه غشایی هستند زیرا می توانند با تجربه آزمایش و تغییر شکل غشا پروژه هایی هیجان انگیز با نام خود ارائه دهند. با استفاده اشکال، لایه ها و طراحی های مختلف سازه چادری، فضاهای معمولی نیز می توانند به پروژه های هنرهای زنده تبدیل شوند. وجود این سازه های کششی زیبا می تواند به عنوان مزیتی برای جلب توجه بازدیدکنندگان به سوی پروژه شما  باشد.
برای عصرگاه، نورپردازی می تواند درخشش بی نظیری به غشای سازه اضافه کند و طرحی زیبا ارائه دهد. نورپردازی با چراغ های LED، فرصت هایی فوق العاده برای طراحی های بی نظیر ارائه خواهد داد.
 

مزایای پایداری سازه چادری

یک شایعه که احتمالا هیچگاه از صنعت ساخت و ساز بومی حذف نخواهد شد، پایداری عناصر اصلی ساخت و ساز، نوسازی و پیشرفت املاک است. ساختارهای غشایی با کاهش مصرف برق موجب افزایش عملکرد انرژی LEED می شوند.  سازه کششی می تواند موجب ایجاد ساختاری شود که با جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش، هزینه های سرمایشی را به طرز چشمگیری کاهش دهد. سایبان های چادری تابش نور طبیعی قابل توجهی را به وجود می آورند که هزینه های روشنایی در طول روز را به حداقل می رساند. علاوه براین، استفاده از مواد پیشرفته با وزن بسیار کم نیاز به سازه فولادی در تولیدشان را کاهش می دهد و بنابراین چنین پروژه هایی دوست دار محیط زیست هستند.
 
 
17 آذر 1398

اطلاعات تماس

021-26207536 | 021-26207736 | 021-26207828

ghasha.official@gmail.com

تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به پارک وی- خیابان خاکزاد- پلاک 26- واحد 2

map