جستجو
FA | EN

انواع سازه های چادری – فرصت ها و کاربردها

انواع سازه های چادری – فرصت ها و کاربردها

انواع سازه های چادری – فرصت ها و کاربردها

از آنجایی که معماران، سازندگان و صاحبان املاک همگی در تلاش هستند تا طرح هایی کارآمد با انرژی بهینه بالا که با بودجه موجودشان سازگار باشد تولید کنند، نیاز به نوآوری در طراحی پروژه ها دارند. انواع مختلف سازه های پارچه ای بهترین راه حل برای پاسخ به این چالش است. سازه های کششی متنوع و کارآمد، با استفاده از رویکرد خنک کننده موجب کاهش دمای داخلی تا 10-15 درجه می شود. همین امر باعث کاهش مصرف انرژی در حین مدرن بودن و زیبا تر شدن سازه می شود.   


محبوب ترین کاربردهای سازه های چادری

حقیقت امر این است که سازه های کششی تقریباً در هر پروژه ساخت و ساز جدید و یا نوسازی ساختمان های قدیمی به دلیل عملکرد عالی آن و زیبایی فوق العاده ای که به طرح می دهد، مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مختصرا به برخی از متداول ترین کاربردهای سازه چادری می پردازیم.


سایه بان های پارکینگ

سایه بان های چادری پارکینگ در حین زیبایی، موجب کاهش اثر نور بر خودرو می شود که نگرانی افراد را کاهش می دهد. همچنین یک لایه محافظتی کامل برای وسایل نقلیه فراهم می کند.  

  

سایه بان های چادری مخصوص سقف استادیوم ها و ورزشگاه ها

سایه بان های چادری ظاهر ورزشگاه ها و استادیوم ها را به روز می کند. این سایه بان ها می توانند مسیرهای مخصوص پیاده روی و یا جایگاه های تماشاچیان را پوشش دهند. به دلیل امکان چاپ برروی پارچه ها، این سازه های کششی موقعیتی استثنایی برای برند سازی هستند.

  

سایه بان ها پارچه ای برای مدارس و دانشگاه ها

مدارس و دانشگاه ها می توانند با سازه های کششی  بودجه انرژی برای سیستم تهویه هوای مطبوع خود را کاهش دهند. محیط کسل کننده خارج از ساختمان را به روز کنید و با استفاده از آلاچیق های چتری از دانش آموزان و دانشجویان در برابر نور خورشید محافظت کنند. همچنین برای برندسازی نیز فرصت عالی خواهند داشت. 


سایه بان مخصوص زمین بازی


سایه بان چادری برای ساختمان های اداری

سازه های چادری موجب افزایش بهره وری، کاهش تابش مستقیم نور، کاهش گرمای ساختمان می شود. همچنین با نما های کششی ساختمان شرکت متمایز خواهد شد.  


سایه بان پارچه ای برای بیمارستان ها

اینگونه سازه ها موجب کاهش گرمای هوا با مسدود کردن ورود نور خورشید می شود. همچنین حریم خصوصی  بیماران را بدون کاهش دید آنها به بیرون از ساختمان را افزایش می دهد.  


سازه های چادری مخصوص هتل ها

با سازه های چادری می توان طرح هایی نمادین تولید کرد که به برندسازی کمک شایانی می کند. همچنین با استفاده از آلاچیق های چادری می توان از مهمانان در برابر افتاب محافظت کرد.

سقف چادری رستوران

سازه های کششی مخصوص مجتمع های آپارتمانی

با استفاده از سازه های کششی ضمن افزایش حداکثر راحتی ساکنین ساختمان می توان به کاهش هزینه های برق کمک کرد همچنین با طرح های زیبا ارزش ملک را بالا برد.  


سقف های مخصوص بناهای تاریخی

در زمان ترمیم بناهای تاریخی می توان از سازه های کششی به عنوان سقف استفاده کرد زیرا این سازه ها سبک بوده و امکان جابه جایی آن بسیار زیاد است.  


شرکت سازه چادری غشا  در زمینه طراحی، مهندسی، ساخت و نصب پروژه های پیچیده و خلاقانه با استفاده از پارچه های کششی تخصص دارد. این شرکت برای معماران، طراحان فضای باز پیمانکاران و صاحبان املاک، مواردی را ارائه می دهد تا ایده های پروژه غشایی کششی سفارشی خود را توسعه داده و سازه های نمادی مخصوص به خود را بسازند.
26 آذر 1398

اطلاعات تماس

021-26207536 | 021-26207736 | 021-26207828

ghasha.official@gmail.com

تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به پارک وی- خیابان خاکزاد- پلاک 26- واحد 2

map