جستجو
FA | EN

انواع آلاچیق های چادری باغ

انواع آلاچیق های چادری باغ

انواع آلاچیق های چادری باغ

در این پست، در مورد نقش آلاچیق های چادری باغ در زندگی مردم بحث می کنیم و انواع آلاچیق های چادری (آلاچیق های پارچه ای) مناسب باغ ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، آلاچیق های استخری، سایبان های تراس و سایه بان های پارکینگ را معرفی می کنیم.  سایبان های چادری با کاربری های مختلف معمولا با استفاده از  پارچه های غشایی کششی تولید می شوند. این آلاچیق ها (سایه بان ها) از افراد زیادی در برابر اشعه خورشید و شرایط آب و هوایی مختلف محافظت می کنند. درادامه به بررسی انواع آلاچیق های پارچه ای می پردازیم که در میان مردم بسیار محبوب هستند.
 

انواع سایبان های چادری

سایبان های چادری از پارچه های با بهترین مواد اولیه ساخته می شوند . بسیار مقاوم هستند. آلاچیق های چادری باغ با توجه به پارچه کششی استفاده شده در آنها در برابر تمام شرایط جوی مختلف در تمام فصول نظیر برف، باران، تگرگ و… بسیار مقاوم است. بسیاری از مشتریان خواهان این سایبان های کششی هستند، زیرا دارای دو مشخصه فوق العاده یعنی قیمت های مناسب و رنگ های متنوع در بازار هستند. به دلیل تقاضای بالا، این سایبان های کششی در طرح های مختلف در دسترس است که به برخی از آنها اشاره می کنیم.


سایبان چادری باغ

 

آلاچیق چادری طرح سان شید

آلاچیق های چادری طرح سان شید در ابعاد متفاوت ۳×۳، ۴×۴، ۵×۵ و ۶×۶ قابل اجرا هستند. این آلاچیق ها به صورت تک ستون در کنار سازه طراحی شده اند و بسیار مناسب برای باغ ها، روف گاردن ها و پارکینگ های چادری سواری هستند. پارچه کششی این سازه ها بر روی چهار ضلع مربع به وسیله کابل کشیده می شود. از کاربردهای این سازه ها می توان به سایبان های چادری خانگی و تفریحی، پوشش و حفاظت سکوها از برف و باران، سایبان جهت جلوگیری از تابش اشعه های مضر خورشیدی، سقف استخرهای کوچک، آلاچیق رستوران یا کافی شاپ و پوشش پشت بام ها و روف گاردن ها اشاره کرد.
 

آلاچیق پارچه ای طرح فالکون

آلاچیق های چادری طرح فالکون با هدف ایجاد المان دکوراتیو با استفاده از یک ستون طراحی و اجرا شده اند و قابلیت خم شدن چادر مطابق با طرح مدنظر شما را داراست. این فرم سایه بان چادری بر خلاف مابقی نمونه ها که کاربرد آلاچیق و سایبان و سایه گسترده دارند، بیشتر جنبه دکوراتیو داشته و با توجه به ستون میانی آن قابلیت استفاده به عنوان سایبان در آنها بسیار محدود است. سازه های کششی فالکون از نمونه فرم های سازه پارچه ای هستند که به عنوان المان شهری در بسیاری از پارک ها، ترمینال ها و فضاهای باز آموزشی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردهای سایبان کششی فالکون استفاده به عنوان پوشش با هدف محدود کردن دید و ایجاد زیبایی های بصری است.

 

آلاچیق چادری طرح پارادایس

 

سایبان های چادری طرح پارادایس

سایبان های چادری طرح پارادایس در ابعاد متفاوت ۳×۳، ۴×۴، ۵×۵ و ۶×۶ قابل اجرا هستند. این نمونه از آلاچیق ها می توانند به صورت سفارشی در ابعاد بزرگتر نیز تولید شوند. سقف چادری پارادایس به صورت چهارستون است و پارچه از طریق کابل به چهار گوشه سازه متصل شده است. از ویژگی های بارز این سازه می توان به عایق رطوبتی بودن، ضد اشعه UV، مقاومت در برابر آتش، قابلیت شستشو و تعمیر را نام برد. موارد استفاده از این سازه در ساخت سقف های مدرن و بزرگ برای رستوران ها و کافی شاپ ها، پوشش روف گاردن ها و پشت بام های فضاهای اداری و ساختمان های مسکونی و پوشش و حفاظت سکوها از برف و باران است.
 

آلاچیق های چادری طرح میترال

سایبان های چادری طرح میترال در ابعاد متفاوت مختلف ۳×۳، ۴×۴، ۵×۵ و ۶×۶ قابل اجرا هستند. این آلاچیق های چادری  کششی مدرن بسیار مناسب پوشش سایبان زمین بازی کودکان و پوشش استراحتگاه دانشجویان و دانش آموزان و هر مکانی است که نیاز دارند تا پوشش داده شوند. از ویژگی های بارز این سازه چادری می توان به عایق رطوبتی بودن، ضد اشعه  UV، مقاومت در برابر آتش، قابلیت شستشو و تعمیر اشاره کرد. موارد استفاده از این سازه در سایبان های خانگی و تفریحی، سایبان های چادری مخصوص کافی شاپ و رستوران ها، سایبان هایی جهت جلوگیری از نفوذ اشعه های مضر خورشید، سقف استخرهای کوچک و پوشش روف گاردن ها نام برد.
 
 سایبان چادری طرح میترال

آلاچیق های چادری متحرک

آلاچیق های متحرک معمولا از ورود نور و نزولات آسمانی به داخل محیط تحت پوشش جلوگیری می کنند. سقف های چادری متحرک به دو صورت دستی و اتوماتیک قابل اجرا هستند. سایبان های چادری متحرک در اشکال، اندازه و فرم های مختلف طراحی و اجرا می شوند. مواد اولیه استفاده شده در این سازه ها از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند و دوام و عمر بسیار بالایی دارند. سقف های چادری متحرک ضد آب بوده و کنترل از راه دور آنها بسیار قوی است. از کاربردهای این آلاچیق های چادری متحرک می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
سقف رستوران ها و کافی شاپ ها
 سقف روف گاردن ها
 سقف و سایبان تراس یا بالکن های واحد های آپارتمانی و ویلایی
 سقف و سایبان های چادری استخرهای روباز
 سقف پاسیو ساختمان ها
 آلاچیق های چادری مخصوص باغ ها و زمین های بازی


مرجع - سازه چادری غشا

22 دی 1398

اطلاعات تماس

021-26207536 | 021-26207736 | 021-26207828

ghasha.official@gmail.com

تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به پارک وی- خیابان خاکزاد- پلاک 26- واحد 2

map